PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Jeudi 29.02.2024
Recherche
  Centre de recherche
Indice de la République Tcheque
INFOS DE BASE
  Infos de base sur la Tchéquie
Le meilleur de la Tchéquie
Régions en Tchéquie
Régions touristiques
Turistické oblasti
Villes et municipalités
Eurorégions
Microrégions et associations
Régions pittoresques
ACTUALITÉS ET ACTIVITÉS
  Actualités et nouvelles
Databanque des activités
Activités folkloriques et festivals
Activités touristiques
PRAGUE - COEUR D´EUROPE
  La ville de PRAGUE
Centres d´accueil de Prague
Calendrier d´activités a Prague
Thermalisme
  Stations balnéaires
Assurance-maladie
Tourisme de congres
  Expositions et parcs des expositions
Centres de congres
Organisation des expositions et promotion
Congres et conférences
Foires et expositions
Tourisme et loisir
  Centres d´accueil
Culture et divertissement
Monuments de l´UNESCO
Monuments et architecture
Monuments ecclesiastiques
Châteaux-forts et châteaux
Vacances actives
Tourisme pédestre
Agrotourisme
Cyclotourisme
Aquatourisme et sports
Tourisme du vin
Sport et relaxation
Club des touristes tcheques
Agences de voyages
Folklore et Traditions
  Folklorní sdružení
Ensembles folkloriques
Festivals folkloriques
Traditions folkloriques et coutumes
Métiers traditionels et produits
Nature et sa protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Sites classés
Přírodni zajímavosti
Grottes et abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Sentiers touristiques
Hébergement et alimentation
  Terrain de camping, campement
Hotels, Pensions
Chaty a chalupy
Résidences de vacances
Autre hébergement
Restaurants
Příjemné posezení
Specialités gastronomiques
Commerce et services
  Services pour automobilistes
Centres d´achats
PROMOTION DE L´ENTREPRISE
  Occasions d´investissement
Secteur financier et l´assurance
Immobiliers a vendre
Production industrielle
Production alimentaire
Království perníku

Regionální informační centrum Těšínska

ČESKÝ TĚŠÍN - Když v roce 1995 Čedoku vypršela nájemní smlouva na provozovnu v budově Muzea Těšínska, tehdejší ředitelka muzea Věra Tomolová přišla s progresivním nápadem zřídit při muzeu informační centrum. A to rovnou regionální, protože bude první v karvinském okrese. Okresní úřad coby zřizovatel nebyl proti, a tak první den letních prázdnin 1996 byl i dnem slavnostního otevření Regionálního informačního centra Těšínska.
Nezačínali jsme od píky, do vínku jsme dostali moderní nově zařízené pracoviště na výhodném místě v centru města. Jsme na Hlavní třídě, která vede od hraničního přechodu s Polskem k autobusovému a železničnímu nádraží. A odtud se dá pokračovat do Beskyd, na ostravské letiště, do Brna, Prahy, nebo na Slovensko do Tater a na Malou Fatru.
Původní posádku tvořil počítačově orientovaný vedoucí Ing. Aleš Janků, Gabriela Budínská s dvouletou praxí v městském kulturním středisku a dvě čerstvé absolventky gymnázia, které si však časem našly jiná zaměstnání. Základními kvalifikačními požadavky byla práce s počítačem, angličtina a znalost města. Odborníci na turistický ruch tehdy teprve studovali, takže nám kromě výše uvedeného zbývalo nadšení a průzkum poptávky. Obojí brzy přineslo své ovoce.
Od počátku si vedeme počítačovou statistiku veškeré naší činnosti s důrazem na registraci neuspokojené poptávky. Díky tomu můžeme postupně rozšiřovat sortiment poskytovaných služeb a prodeje bez nebezpečí práce nazmar nebo vzniku neprodejných zásob. Ze statistiky se dá vyčíst i období vyšší a nižší návštěvnosti, z čehož jsme si stanovili optimální pracovní dobu. Postupně jsme statistiku doplnili o jednoduchou evidenci prodeje a skladových zásob, takže dnes se svým programem, kterému říkáme ZAIC (ZÁznamník InfoCentra) zvládáme i drobný prodej s půlmilionovým ročním obratem.
Současnou částečně obměněnou posádku doplnili dva infospecialisté - absolvent opavské VOHŠ obor Řízení a rozvoj regionální turistiky David Durczok a René Szotkowski, tvůrce webových stránek, prezentací a jiných počítačových kouzel. Kromě informační a prodejní práce "za pultem" aktivně spolupracujeme s Referátem regionálního rozvoje Okresního úřadu Karviná. Reprezentujeme karvinský okres na výstavách a veletrzích cestovního ruchu doma i v zahraničí. Zatím hlavně na Slovensku a v Polsku, které máme doslova "za humny". Spolupracujeme na projektech, které se týkají příhraniční spolupráce a výměny informací.
Už čtvrtý rok máme vlastní internetové stránky s přehledem regionálních kulturních a sportovních akcí, od loňska připravujeme kulturní přehled pro webové stránky Českého Těšína. Pro Okresní úřad a Muzeum Těšínska připravujeme jednoduché propagační letáky od sběru a výběru dat až po tiskovou předlohu. Pro letošní sezónu chceme soustředit co nejkompletnější nabídku cykloturistických tras a zlepšit "image" karvinského okresu. Třeba aby bratři Tesaříkové mohli příště zpívat o lázeňském a universitním městě Karviné alespoň tak vesele a optimisticky jako o podobně průmyslovém Kladně ( ... vysoký pece tam náramně voněj, nemá to jedinej, jedinej kaz ... ).

Aleš Janků, vedoucí RICT

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.04.2000
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA